Lajme te fresketa:

Deputetja syblu kërcënohet me sms. Këshilli i Ministrave.org miraton krijimin e Task Forcës FIFI

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

Menjëherë pas thirrjes së deputetes Raymonda Bulku ndaj kreut të opozitës për ti lënë nuset të lira të largohen nga shtetrrethimi, nuk ka vonuar aspak që në celularin e Bulkut të mbërrijë një sms nga një numër i panjohur.

Sms-ja terrorizuese përmbante një kërcënim ndaj përfaqësueses së mazhorancës e cila është e pamësuar me presione të tilla psikologjike politike.

Sms-ja u sekuestrua në cilësinë e provës materiale dhe ju dorëzua ekspertëve të Këshillit të Ministrave.org të cilët pas analizës analitike zbuluan se sms ishte senduar ose e thënë shqip, e dërguar nga një deputete nuse socialiste greviste me siguri e shtyrë nga kreu i opozitës.

Duke ndjerë rrezikun e qartë për jetën e Raymonda Bulkut, Këshilli i Ministrave.org ka ngritur një Task Forcë të quajtur FIFI, dhe detyra e saj është të mbrojë Femrat me Imunitet nga Femrat me Imunitet. Kjo detyrë e vështirë kërkonte forcën, kurajon, guximin e një burri. Prandaj detyra burrërore për drejtimin e FIFI-së ju besua kryekuvendares Jozefina Topalli.

Burrat e kuvendit e kanë miratuar njëzëri Task Forcë FIFI-në e cila do ti plotësojë kryekuvendares Topalli ëndrrën për të mbrojtur të drejtat e grave me imunitet nga gratë e tjera me imunitet.

KryeTaskForca Topalli me të pranuar detyrën e re, deklaroi se do ta gjenin autoren që kërcënoi aktoren dhe për zhelesh do ta conte para drejtësisë.

Aktiviteti i parë i FIFI-së do të jetë një protestë e grave deputete para Bashkisë së Tiranës.

Sipas kryekuvendares dhe shefes së FIFI-t protesta do të zhvillohet në një ditë kur trotuari para Bashkisë së Tiranës të jetë i lirë duke rakorduar oraret me protestat e femijëve apo studentëve.


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results