Lajme te fresketa:
Archives

Filter 

 • Me ne fund mazhoranca hap kutite. . . e financave

  Pas pjesemarrjes vullnetare te administrates shteterore ne mitingun madhe-rreshtorte 8 dhjetorit ku ju tregua vendi dhe ju shkulen dhembet dhe dhemballet e korruptuara opozites se kuqe dhe te keqe bashke, Keshilli i Kryeministrit ka vendosur te te plote...
 • Berluskoni i shpeton atentatit te Edi Rames

  Pas aktit te shemtuar ne Itali, ku nje mercenar i paguar ka goditur kryeministrin Berluskoni, qeveria shqiptare i ka uruar kryeministrit italian Silvio Berluskoni sherim sa me te shpejte dhe e ka garantuar ate se ka marre te gjitha masat qe atentatori i t...
 • Shqiperia eshte OK

  Edhe mes problemeve te shumta ne zgjidhjen e halleve te shqiptareve, qeveria dhe natyrisht kryeministri Berisha po i kushton te gjithe vemendjen e nevojshme per tju pergjigjur pyetesorit te vizave te Bashkimit Europian lidhur me korrupsionin, pasaportat b...
 • Qeveria plan rregullues per sheshin Salibej

  Pas thyerjes se rekordit te notit dhe atij te alpinizmit neper mure kineze, kryeministri Berisha theu nje tjeter rekord, ate te organizimit te festes me te madhe ne histori. Me rastin e 20 vjetorit te renies se murit te Berlinit ne Shqiperi ai organizoi ...
 • Venezuela vlereson zgjedhjet e lira

  Nje organizate venezueliane me reputacion ne te gjithe Ameriken e Jugut dhe ne Afrike, ka derguar nje raport vleresimi per zgjedhjet e mbajtura ne Shqiperi ne qershor te ketij viti. Sipas organizates “TALLAMANDA ME KOS” zgjedhjet ne Shqiperi vleresoh...
 • Festohet 8 Dhjetori ne sheshin Salibej, Mafiozi Edvin Rama bllokon valet e celulareve.

  Miliona njerez, grupe te rinjsh, punonjes administratash dhe fansa te Ciljetes kane festuar ne Sheshin Salibej, diten e 8 Dhjetorit, festa e demokracise. Flamuret shume ngjyresh, blu, bojeqielli dhe te kalter kishin mbushur sheshin. Cuditerisht asnje cel...
 • Qeveria zbaton me sukses ligjin anti-mafia

  Ligji anti-mafia i shumefolur eshte aplikuar me sukses gjate protestes se opozites ku punonjesit sy kalter shqiponje te policise blu i benin syte kater ne mes te protestuesve punisto-mafioze ku duhej te zbulonin pranine e trastave me kokaine, thaseve me ...
 • Opozite, te due me liber shpie!

  Mungesa e gjate e opozites ne parlament ka bere qe kryeministri shqiptar Sali Berisha te shpertheje si rrallehere ne nje fjalim prekes mbushur me nota malli. Berisha u shpreh se nuk e duronte dot vetmine dhe boshllekun e salles, dhe per kete ka ftuar te...
 • Banditi i Opozites i kunderpergjigjet si rrugac kryeministrit

  Kryetari i PS, Edi Rama ka reaguar pas deklaratave te kryeministrit Berisha.Pa kostum dhe pa shami altllazi ne xhep sic i ka hije nje politikani, por i veshur si rrugac, dhe duke folur ne rruge nuk ka lene fjale pa thene duke hedhur balte mbi figuren e pr...
 • Poezi nga Doktorri

  Panairi i librit duke se ka lene mbresa te pashlyera edhe kur u vizitua nga kryeministri yne Sali, i cili pa dashje nxorri nje sekret shtetror duke thene se i pelqenin shume poezite madje kur kishte kohe te lire, frymezohej dhe shpikte ndonje. Por meqene...
 • Deshton me sukses protesta e opozites

  Opozita shqiptare protestoi para nderteses se kryeministrit Sali Berisha, duke kerkuar hapjen e kutive te votimit. Ne prani te dy tre mediave (me siguri duhet te ishin socialiste) ne ekranet televizive u pasqyrua pjesemarrja ne proteste e gjithsej 200 nj...
 • Mero Baze rreh biznesmenin Taci

    Nje zenke e vogel mes biznesmenit Rezart Taci dhe gazetarit Mero Baze u be sebep per nje proteste e gazetareve, organizatave, ojq-ve te cilet u mblodhen para Pallatit te Kryeministrit. Sipas gojeve te liga thuhet se sherrin e ka nisur Taci. Por duke ...
 • Liberalizimi i vizave me 2013

    Qeveria ka realizuar endrren me te madhe te shqiptareve ate te liberalizimit te vizave. Vetem ne pak muaj nga formimi i saj ajo ka nenshkruar mbi 100 marreveshje per liberalizim vizash me mjaft vende te rendesishme dhe mjaft atraktive per shqiptaret...
 • E verteta e faljes se bregdetit shqiptar

  Nje marreveshje e nenshkruar ndermjet Shqiperise dhe Greqise ka revoltuar ca opozitare capacule qe akuzojne qeverine se mbi 300 kilometra katror me uje deti shqiptar i jane falur shtetit grek. Edhe pse jane gjithe sy e veshe, asgje nuk po merret vesh per...
 • 5 Musketieret

  Nje grup i madh prej 5 deputetesh, me integritet dhe veshur plot deshira integruese kane marre vendim qe te nisen drejt salles se kuvendit. Sipas fjales se urte “trimi i mire me shoke shume”, ata u kane bere nje thirrje edhe shokeve te tyre, por ng...
 • Sandri udhezon Ponin

  Sandrit dje iu desh të kalonte disa orë me Ponin për ta bindur atë të dilte të kërkonte shkarkimin e Edi Ramës për qeset e plehrave që demonstruesit bashkiakë kishin marrë me vete dhe i kishin lënë para Kryeministrisë. Meqë Sandri kishte m...
 • Nisma "Kthimi i Eshtrave"

  Ne kuader te rikthimit te eshtrave te nje sere simbolesh kombetare, Qeveria ka nderrmarre se fundmi nismen e rikthimit te eshtrave te nje figure kyce te folklorit tone. Behet fjale per protagonistin e kenges se mirenjohur “Mbece more shoke, mbece” ush...
 • Një shprehje e Jozefinës

  Është e çuditshme se si kaloi në heshtje nga shtypi një thënie "brilante" e kryeparlamentares së gjysmës së Kuvendit, znj. Topalli, thënie që nxjerr në pah "boshtin" filozofik të partisë në pushtet.Nevrike si gjithmonë, e egër, e ashpër,...
 • Tuneli i Kalimashit bie - KeshilliMinistrave.org ngrihet

  Kohe me pare, sipas mediave ngjyre te kuqe dhe roze, u perhapen fjale dashakeqe se gjoja me vendim qeverie mbyllur tuneli i Kalimashit si pasoje e nje shembjeje te vockel. Vertet qe tuneli u hap para kohe sepse ka ende pune per te bere, dhe inagurimi u ...
 • Nderkombetaret, opozites: Bojkotoni bojkotin.

  Nderkombetaret i kane bere thirrje opozites qe te bojkotoje, bojkotin. ...

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results