Lajme te fresketa:

Vazhdon me sukses spektakli “The Voice of Berisha”

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

Nje spektakel i jashezakonshem po cmend Shqiperine anembane. Ai eshte “The Voice of Berisha” organizuar nen kujdesin personal dhe vetjak te kryeministrit Sali.


Spektakli qeveritar “The Voice of Berisha” po zhvillohet rruge me rruge e fshat me fshat duke mbledhur qindra-mijera fansa te cilet degjojne “live” talentet me te reja shqiptare.

Me i degjuari nga kengetaret eshte vete kryeministri Sali i cili po vazhdon te manhise votuesit e tij me zerin e mrekulluar dhe repertorin e konsoliduar.

Sipas disa sondazheve, kenget me te preferuara nga publiku Sali-dashes jane disa variacione heavy-metal kompozuar nga vete kryeministri dhe qe i kushtohen Haxhi Qmilit, Ramiz Alise dhe Edi Rames. Melodramat dmth melodite jane masterizuar ne studion e Keshillit te Ministrave.org nga Orkestra Simfonike e Qeverise

Organizatoret prane kryeministrit shprehen se spektakli “The Voice of Berisha” po konkurron edhe vete ate te Top Channel pasi Berisha kendon gjithmone “live” dhe nuk ka nevoje per trajnere pasi vete Saliu eshte talent historik natyror qe zbulohet nje here ne 150 vjet.


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results