Lajme te fresketa:

Vazhdon premiera e filmit “Fundi i Marrëzisë” me Saldolf Hitlerisha

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

I konsideruar nga kritika ndërkombëtare dhe regjizorë të huaj si një kryevepër e vështirë për tu realizuar nga bota, filmi “Fundi i Marrëzisë” po thyen rekorde shikuesish.

Filmi është një prodhim i “KQZ Provocations” nje studio votametrike e cila nxjerr nje film cdo katër vjet por gjithmonë duke ja besuar rolin kryesor aktorit te mirënjohur Saldolf Hitlerisha, i cili njihet për filma që shkaktojnë emocione kaq të forta sa mund të të lënë shakull në vend.


Shikues të shumtë janë përleshur me forcat e policisë të cilët i pengonin fansat të futeshin në sallën e kinemasë pasi “Fundi i Marrëzisë” shfaqet vetëm nga salla e kinemasë se KQZ.

Presidenti i KQZ Beny Ristanov shprehet se në dukje filmi dukej si mision i pamundur por ama me vullnet, mund tja dalësh mbanë.

Sipas burimeve të brendshme të KQZ, lideri i Libisë Muamar Gedafi ka paraqitur një padi në Prokurorinë e Pucistëve të Shqipërisë ku akuzon direkt presidentin e KQZ Beny Ristanov dhe aktorin Saldolf Hitlerisha për vjedhje të skenarit të filmit i cili shfaqej prej 40 vitesh në Libi.


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results