Lajme te fresketa:

Liberalizimi i vizave me 2013

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

 

Qeveria ka realizuar endrren me te madhe te shqiptareve ate te liberalizimit te vizave. Vetem ne pak muaj nga formimi i saj ajo ka nenshkruar mbi 100 marreveshje per liberalizim vizash me mjaft vende te rendesishme dhe mjaft atraktive per shqiptaret.

Fale ketyre marreveshjeve duke filluar qe nga dita e sotme, ora 24.00.00 shqiptaret mund te levizin lirisht fare, pa viza, madje edhe pa pantallona me viza drejt vendeve te tilla si Antarktida apo Poli i Veriut, ku mund te priten nga vete babagjyshi i Vitit te Ri dhe te bejne edhe nje xhiro falas me sliten e tij.

Te gjithe te apasionuarit pas kafsheve te egra dhe vendeve te nxehta mund te perfitojne fare mire nga liberalizimi i vizave dhe te shkojne per ndonje safari ne vende te tilla si Burundi, Burkina Faso, Bregu i Fildishte apo Bregu i Lumit.

 

Qeveria ka vendosur te liberalizoje vizat edhe me Kinen, por duke pare kerkesat e shumta te kinezeve per te ardhur ne plazhet shqiptare, vizat do te jene njekalimeshe, pra vetem per te shkuar. Gjithashtu, qeveria eshte duke punuar jashtezakonisht shume dhe premton se me 1 janar ajo do t’ia arrije te plotesoje kushtet dhe te liberalizoje vizat edhe shtete teper te rendesishme si Bathorja dhe Lazarati.

 

Sa per vizat me BE, keta te fundit kane deklaruar se do na i liberalizojne fiks me 13. 12. 2012, e cila I bie dite e premte dhe bajram, por qeveria jone ka reaguar duke thene se kjo ishte nje date ters dhe I ka kerkuar BE-se qe vizat te liberalizohen fiks 24 ore pasi Kadareja te fitoje cmimin NOBEL, per letersin.

 


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Comments  

 
0 #4 artan hoxha 2009-12-06 23:58
eh mor shok kjo nuk eshte zgjidhje jo se me kete qeveri qe kemi ne dhe me kte kryemisnister jo qe nuk i marim vizat ne 2013 por as per nja 20 vjet.u pa puna ca te bejm duhet me prit ,ishalla nuk ikim pa par njeher bot me sy hahahah
 
 
0 #3 Astrit Matraku 2009-12-06 21:32
jo jo mos u vini ne siklet ju ktu jemi ne po he
 
 
+1 #2 Astrit Matraku 2009-11-27 22:17
Mua me eshte bere fiksim kjo puna e vizave sa kam nderruar dhe emrin ne gjendje civile.
 
 
+1 #1 Zedhenesi Keshillit 2009-11-27 22:14
Kerkojme ndjese! Ndoshta do te na duhet te presim 2014.
 

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results