Lajme te fresketa:

Deshton me sukses protesta e opozites

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

Opozita shqiptare protestoi para nderteses se kryeministrit Sali Berisha, duke kerkuar hapjen e kutive te votimit.

Ne prani te dy tre mediave (me siguri duhet te ishin socialiste) ne ekranet televizive u pasqyrua pjesemarrja ne proteste e gjithsej 200 njerezve te genjyer, por qe me urdher te kapobandes se krimit Edvin Rames me ane te efekteve speciale ne montazh, nga pamjet e filmuara u duk sikur ishin mijera protestues.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kryeministri Berisha me lot ne sy duke pare pjesemarrjen e mjerueshme, deshi te jepte urdher qe socialisteve tu bashkoheshin shume demokrate, pak integruesa dhe ndonje republikan, por zemra nuk i bente. Atehere per tju larguar kesaj gjendjeje, mori udhen e Brukselit.

Banditi Rama duke shpifur per figjuren e kryeministrit, ne fjale e siper nuk la fjale pa thene, sa qe protestuesit mbeten pa fjale.
Sipas disa te besuarve, Rama kishte marre edhe nje kallash te maskuar si megafon por nje truproje e tij, duke rrezikuar vendin e tij te punes, ja fshehu.

Duke mbyllur protesten, Edvin Rama dha urdher qe personave te pranishem tu merreshin abonete e autobuzave me qellim qe ata te mos ktheheshin ne shtepite e tyre. Abonete u futen ne disa kuti qe Rama i mori me vete.

Protestuesit te mbetur ne mes te kater bulevardeve, u futen ne proteste mu para kryeministrise duke kerkuar hapjen e kutive.

Thuhet se vete kryeministri Berisha sapo te kthehet nga Brukseli do tu bashkohet protestes per hapjen e kutive te aboneve, ne mbeshtetje te protestuesve qe erdhen per hapjen e kutive te votave.


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Comments  

 
0 #1 Kico Anagnosti 2009-12-07 01:07
Sala jep, Sala merr
 

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results