Lajme te fresketa:

Oh, sa kam voten e mire !

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

Reformat demokratike te inicuara nga vete kryeministri Berisha jane bere edhe me te qarta ne votimet per anetaret e keshillit te PD ku ka spikatur politikanja Ciljeta Xhilaga qe si hobi ne kohe te lire ka muziken.

Ky lajm i ka rene si bombe e kuqe burrneshes blu Jozefina Topalli e cila eshte bere per spital ku eshte derguar menjehere dhe me serum i eshte bere transfuzion per ti hequr vrerin e kuq.

Thuhet se fansat e Jozit kane dashur te kapin per zhelesh fansat e Cilit per shkak se ajo jo vetem ka sfiduar madame Jozin por edhe per faktin se ajo shpesh vishet me te kuqe.

Jozi menjehere sapo ka marre veten, i ka derguar sms rivales ku teksti ishte "Cili, mos me baj mue gili vili se nuk ka puci Gucci me mue" gjithashtu nje kopje te sms ja ka derguar edhe kreut te ri te PD, z.Berisha.

Por nga ana Berishes nuk eshte vene re ndonje reagim pro-joz pasi sipas tij ne partine e tij ka shume burra (perfshire kryetaren e parlamentit) pranda duhet perkrahur prurjet e femrave sidomos te atyre qe kane goxha "bagazh".

Nderkohe kryeministri Berisha ka bere te ditur se punet e qeverise per te perballuar reformat, pyetesorin e BE, luften e korrupsionit, lufta ndaj punisto-mafiozeve duan me shume bythe se sa burra, prandaj Cili eshte zgjedhja e duhur dhe alternativa me e mire. Per ne rendesi ka emancipimi dhe jo cipa. Por sipas thashe-thusheve sms-ja e Berishes nuk paska mberritur tek numri i Jozit pasi tarifa e sms nuk parashikohej nga buxheti 2010.

Vete Ciljeta nuk e ka prishur shume terezine por ka pershendetur Jozin me kengen "Oh, sa votën e mirë, Shumë mirë po e dridh, zemër, shumë mirë po e dridh" te cilen mund ta shikoni ketu. SHIKONI VIDEON


Kengen e Cilit dedikuar jozit mund ta degjoni ne iPODIN personal te kryeministrit duke klikuar KETU


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Comments  

 
+1 #1 Vladimir Pushka 2009-12-28 19:50
O RROFT QILJETA
 

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results