Lajme te fresketa:

Dorëhiqet rektori i Universitetit të Vlorës: Kryeministri dhe Ministri Arsimit po shkatërrojnë arsimin. Berisha: Keqkuptim. Dua të shkatërroj vetëm Piramidën

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

Tanush Shaska ka i ka paraqitur Ministrat të Arsimit Myqerem Tafaj dorëheqjen nga posti i Rektorit të Universitetit të Vlorës, post që e mbante prej vitesh.

Sipas Shaskës, institucioni që ai drejtonte është vënë prej kohësh nën presion nga organe të gjykatës, prokurorisë për të ndihmuar djalin e një gjykatësi ti merren parasysh provimet e dhëna në një shkollë private të panjohur nga MASH.

Ish-rektori akuzon kryeministrin Berisha dhe ministrin Tafaj se ata shkatërrojnë sistemin arsimor.

Menjëherë ka reaguar Këshilli i Ministrave.org ku me anë të një deklarate sqaron se kurrsesi Kryeministri nuk mund të ketë si qëllim të shkatërrojë arsimin por vetëm Piramidën.

Sipas verifikimeve, Universiteti i Vlorës nuk ka formë Piramide dhe në të nuk janë shpenzuar miliona euro për ta bërë teatër ndaj akuza të tillë nga z.Tanush janë të pabaza.

Kryeministri Berisha deklaroi se duke dhënë dorëheqjen, Shaska vërtetoi se është i majtë pasi një demokrat i vërtetë nuk heq dorë nga posti, edhe sikur të përbyset bota, sikur të hapen digat, e të shpërthejnë qindra Gërdecë.

Këshilli i Ministrave.org do të dëshironte të distancohej nga kjo ngjarje, por nuk ka nevojë mqs Vlora është vetë në distancë të largët nga kryeministri Berisha.


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results