Lajme te fresketa:

Lulzim Basha-Biografia

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

Lulzim Basha

Ministër i perBrendshem
Rektor: Fakulteti i Artit Pamor dhe Shkencave Fotozhenike
E-mail: lulibasha01@buzëqeshja2005.org.

Lulzim Basha, lulëzoi bash papritur e pa kujtuar në vitin e madhërishëm 2005, vit në të cilin fitoi për herë të parë titullin kampion për peshat e gjata. Në lloto-shortin e organizuar nga kompania “Mazhoranca-Koalicion” i ra letra me vrimë dhe fitoi jackpot.

Cmimin që e ofronte kompania, ishte posti i Ministrit i Punëve Publike, Transporteve dhe Telekomunikacioneve, post të cilin e mbajti me siklete, derisa i skadoi aboneja e autobuzit.

Themi me siklete pasi një periudhë e zezë, si errësirë tunelesh, kishin përfshirë prej kohësh ministrin e ri. Thashetheme keqdashëse për abuzime tenderash pëshpëriteshin lart e poshtë.

Fare rastësisht dhe me rekomandim, deputonjësi Besnik (Fedele) Mustafaj i lodhur telef nga puna e brendshme e ministrit të jashtëm dha dorëheqjen. Aq kishte në dorë.

Për vendin e mbetur vakant u shpall një konkurs, të cilin e fitoi me pikë maksimale i vetmi konkurent i paraqitur, Lulzim Basha, i cili nga Ministër i Transporteve u transportua tek Ministria e Punëve të Jashtme, mqs kishte ndenjur jashtë dhe i njihte mirë rrugët e Evropit. Këtu nisi ti buzëqeshte puna dhe buzëqeshjen ja vunë re edhe homologët e tij kudo në botë. U vlerësua nga KondoLiza Rajca, u përshëndet nga kancelarja Engjëllushe Merkel, dhe bëri një dorë muhabet me Dora Bakojanis.

Share


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Comments  

 
0 #3 Olta Gura 2011-02-03 21:41
hhahahahahh pershkrim perfekt
 
 
+1 #2 Astrit Matraku 2010-02-24 12:22
SMILE!!!!!!!!!!
 
 
+4 #1 Kico Anagnosti 2009-12-07 00:46
hahah sa e modhe , ky eshte nga ata qe te japin nje buzeqeshje
 

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results