Lajme te fresketa:

Arrestohen dy kriminelë të rrezikshëm. Tentuan të helmonin me cadra minatorët e ngujuar

E-mail Print PDF

Posto ne Facebook

Pranë minatorëve të ngujuar që protestojnë ndaj qeverisë për plotësimin e kërkesave të tyre policia e kryeqytetit blu ka arritur të ndalojë me sukses dy aktivistë të Kuvendit Rinor të Shqipërisë.

Dy kodoshët janë arrestuar në flagrancë pasi ishin armatosur me cadra të helmuara me lëng kobrash.

Sipas tyre cadrat u duheshin minatorëve për të kaluar natën, por burime nga ana e policisë pohuan se ishte mjaft e rrezikshme të kalohej nata jashtë në Tiranë pasi Bashkia e dikurshme nuk ka bërë punën e saj sic duhet në zhdukjen e mushkonjave të llojit Salafele dhe Ristanfele.

Përderisa mushkonjat Salafele dhe Ristanfele kanë arritur të futen edhe brenda kutive të votave, ato nuk e kanë për gjë të futen brenda cadrave dhe të rrezikojnë jetën e minatorëve.


Një grup i posacëm hetimor po punon për zbulimin e origjinës së cadrave të minatorëve të cilat dyshohen se mund të jenë dhuruar nga kreu i opozitës Edvin Rama.

 


Powered by jWarlock jwFacebook Comments

[Sqarim]

Duhet te jeni te regjistruar per te komentuar.

Vitrina e Librit

Albumi qeveritar

Sondazh

KE refuzoi dhenjen e statusit per Shqiperine sepse...Results